Popularne tipsy akrylowe

Niepodważalną zaletą tipsów akrylowych jest ich trwałość – w przeciwieństwie do innych metod przedłużania paznokci (paznokcie żelowe, sztuczne paznokcie, fiberglass) paznokcie przedłużone akrylem nie kruszą się tak łatwo, nie łamią, są trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia. Decydując się na tipsy akrylowe należy wybrać akryl jak najbardziej delikatny dla naturalnych paznokci, super cienki i jednocześnie – wytrzymały. Nie opłaca się oszczędzać – lepiej zapłacić więcej za nałożenie tipsów niż potem męczyć się ze znacznie uszkodzonymi paznokciami lub nieprawidłowo nałożonymi tipsami.

Metoda akrylowa stwarza również większe możliwości niż metoda żelowa. Świetnie sprawdza się w oduczaniu obgryzania paznokci oraz idealnie tuszuje wszelkie niedoskonałości naturalnych paznokci – pozwala na nadanie pięknego, idealnego kształtu paznokcia.

Profesjonalnie nałożone tipsy nie różnią się wiele od ładnych, zadbanych, naturalnych paznokci. Nie należy przesadzać z długością tipsów – takie „szpony” nie tylko są niemodne i niegustowne, ale i niehigieniczne.

Generalnie, tipsy nie są polecane Paniom, które mają zdrowe, silne paznokcie. Tipsy uszkadzają i osłabiają naturalną płytkę paznokciową, dlatego polecane są dla tych osób, które już wcześniej miały problemy z wyglądem i kondycją swoich paznokci. Czasem sztuczne paznokcie to jedyne wyjście aby cieszyć się pięknym wyglądem  dłoni!

Uwaga – metoda akrylowa wymaga ogromnej wprawy i zręczności w posługiwaniu się narzędziami, konieczne zatem jest odbycie intensywnego kursu, wprowadzającego w tą technikę pracy.